Karboksyterapia Fenix

Karboksyterapia

Działanie karboksyterapii, czyli infuzja CO? powoduje zwiększenie przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do leczonego obszaru. Gromadzone zostają naturalne czynniki wzrostu, m.in. VEGF ? czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego. VEGF to grupa istotnych białek biorących udział w tworzeniu sieci naczyń krwionośnych embrionu oraz angiogenezie, czyli nowotworzeniu naczyń włosowatych w tkankach. W konsekwencji tych procesów poprawie ulega mikrokrążenie i następuje odnowa komórek.

Karboksyterapia terapia działająca ogólnorozwojowo, umożliwiająca efekt synergiczny. Karboksyterapia to obecnie najskuteczniejsza metoda w leczeniu łysienia,redukująca cellulit i rozstępy. Karboksyterapia silnie pobudza krążenie, uszkadza komórki tłuszczowe i w odpowiedni sposób wykonana  może opóźniać procesy starzenia.

Karboksyterapia to kontrolowane podawanie dwutlenku węgla w sposób śródskórny i podskórny, przy pomocy urządzenia dawkującego odpowiednią ilość gazu. W ciągu 7 dni po przeprowadzonym zabiegu występuje wzmożona cyrkulacja tlenu w miejscach aplikacji. Mikrokrążenie zostaje przywrócone i pobudzone, a drenaż limfatyczny zwiększony. Po aplikacji gaz  z tkanek wędruje do płuc i zostaje wydalony z organizmu w sposób naturalny, jako produkt wymiany gazowej. W trakcie zabiegu ilość podanego dwutlenku węgla jest zbliżona do ilości gazu wytwarzanego w organizmie podczas wysiłku fizycznego. Działalność dwutlenku węgla wywołuje w organizmie szereg powiązanych ze sobą reakcji. Są one ze sobą ściśle powiązane, tworząc sieć zależności, które są kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania. CO2 po podskórnym podaniu rozbija mechanicznie złogi tłuszczowe i silnie rozszerza naczynia krwionośne zwiększając przepływ krwi do obszaru, który stymuluje metabolizm tłuszczu. Następuje stymulacja produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność skóry oraz zwiększa drenaż limfatyczny. Mikrokrążenie zostaje przywrócone i pobudzone, co oznacza więcej tlenu i substancji odżywczych dla skóry.

Cellulit

Cellulit to wgłębienie i nierówności na skórze, które zwykle występują na udach, pośladkach, ramionach i brzuchu. Jest to spowodowane przez nadmierny procent tłuszczu i wody, które gromadzą się na powierzchni tkanki łącznej. Prócz nadmiaru tłuszczu i zatrzymanej wody, w tkance gromadzą się toksyny, które również są przyczyną cellulitu. Stanowi problem o wieloczynnikowym podłożu, towarzyszą mu zmiany budowy tkanki łącznej. Ponadto do nasilenia schorzenia przyczyniają się zmiany naczyniowe, upośledzenie układu limfatycznego i krążenia, nadwaga i niewłaściwa dieta.

Karboksyterapia jest jedyną metodą wpływającą na wszystkie czynniki odpowiedzialne za powstanie cellulitu. Dzięki kompleksowemu działaniu terapii, jest to najlepszy ze wszystkich dotychczasowych sposobów całkowitej redukcji cellulitu.

Karboksyterapia Fenix

Karboksyterapia Fenix

 • Nowoczesne urządzenie w innowatorski sposób łączące wszystkie zalety karboksyterapii
 • Podgrzewanie gazu
 • Pneumatyczny pistolet umożliwiający szybkie i precyzyjne podawanie CO2

Fenix – karboksyterapia bez ograniczeń

 • Łatwa i szybka iniekcja dzięki zastosowaniu pneumatycznego pistoletu,
 • Bezpieczeństwo i kontrola – zawsze ściśle określona dawka,
 • Bezbolesne zabiegi dzięki podgrzewaniu gazu,
 • Synergiczne oddziaływanie karboksyterapii i mezoterapii w jednym zabiegu.

Efekty terapii Fenix

 • —Wzrost dopływu tlenu do leczonego obszaru 40%
 • Zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny 36%
 • Redukcja rozstępów do 70 %
 • Redukcja tkanki tłuszczowej do 29%
 • Zmniejszenie wypadania włosów  43%

 

 

 

 Zobacz co mówią Eksperci na temat karboksyterapii Fenix

 

Zobacz cennik

Scroll to Top