Karboksyterapia włosów

Karboksyterapia włosów

Karboksyterapia jest zabiegiem polegającym na wstrzykiwaniu dwutlenku węgla w formie gazu do skóry w obszarze owłosionej skóry głowy. Zabieg przeprowadza się po wnikliwej konsultacji oraz określeniu stanu zdrowia pacjenta.
Zabieg przeprowadzony w obszarze głowy diametralnie poprawia mikrokrążenie skóry z uwagi na budowę naczyń krwionośnych i sposób ich rozmieszczenia. Czas oddziaływania Co2 w tkankach trwa ok 7 dni. Po których zalecane jest wykonanie następnego zabiegu. Karboksyterapia w łysieniu inicjuje neowaskularyzację , czyli tworzenie się nowych naczyń krwionośnych i rewaskularyzacja, czyli poszerzenie i udrożnienie istniejących zwężonych naczyń krwionośnych .Prowadzi do dotlenienia i odżywienia obszarów dotkniętych łysieniem i zmianami łuszczycowymi.
Uruchmienie tych procesów w tkance ma nieocenione właściowości w leczeniu łysienia i wypadania włosów. W bardzo krótkim czasie hamuje wypadanie włosów. W zależności od typu łysienia karboksyterapia w Naszej klinice stosowana jest jako oddzielna terapia lub w terapii łączonej z innymi preparatami celem optymalizacji efektów.
Bardzo istotne w zabiegach karboksyterapii jest technika podania oraz doświadczenie specjalisty wykonującego zabieg.

Karboksyterapia znana od dziesięciolęci uznawana była zawsze za bardzo skuteczną metodę leczenia, jednakże ze bolesną i trudną do przeprowadzenia ( dla osoby wykonującej zabieg).
Innowacją jest możliwość przeprowadzenia zabiegu na skórę głowy szybko i bezpiecznie, oraz bezboleśnie dla pacjenta.. Urządzenie Fenix , które wykorzystywane jest w naszej klinice ,zostało opracowane w taki sposób, aby zoptymalizować efekty leczenia . Dawkę gazu podaje się w nanosekundowych impulsach- nieodczuwalnych dla pacjenta .Bardzo precyzjne podanie do danego obszaru wymagającego leczenia jest istotą efektywności terapii. Dzieki tym właściwością System Fenix umożliwia wykonanie zabiegów t nawet w trudno dostępnych obszarach jest skuteczna .

Przebieg zabiegu karboksyterapii skóry głowy:
Zabieg nie wymaga znieczulenia. Polega na pulsacyjnym podawaniu podgrzanego dwutlenku węgla w formie gazu . Przy pomocy urządzenia wyposażonego w pistolet, który precyzyjnie wstrzykuje gaz na ustawioną głebokość . Program ?włosy? w urządzeniu przewiduje zabiegi na różne rodzaje łysienia. Zabieg trwa, w zależności od wielkości dawki , od 15- 30 min. Po zabiegu na skórze mogą być widoczne małe zaczerwienienia.

Częstotliwość zabiegów karboksyterapii:

– łysienie co 7 dni ok.12 – 24 zabiegów
– wypadanie włosów co 7 dni 5-12 zabiegów

Przeciwwskazania do zabiegu karboksyterapii skóry głowy:

– ciąża
– zmiany dermatologiczne na skórze owłosionej
– przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
– choroby nowotworowe

W zabiegach karboksyterapii istotna jest dawka podawanego CO2 która warunkuje kwalifikacje pacjenta do zabiegu i przeciwskazania

Powikłania po prawidłowo wykonanym zabiegu:
brak

Scroll to Top