Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy w ginekologii estetycznej

Statystyki pokazują, że przeważająca ilość pań, mimo występowania dolegliwości intymnych ukrywa swoje problemy i nie leczy ich przykrych konsekwencji. Tymczasem skutki zaniedbań to nie tylko uszczerbek na zdrowiu, ale także dyskomfort psychiczny. Problemy natury ginekologicznej znacznie wpływają bowiem na codzienne życie, są powodem spadku satysfakcji seksualnej i dla niektórych wciąż stanowią temat tabu. Może wynikać to także z niewiedzy na temat możliwości nowoczesnej ginekologii.

Obecny rozwój medycyny i technologii sprawił, że możemy skutecznie przeciwdziałać nawet najbardziej uciążliwym schorzeniom występującym po porodzie czy w okresie przekwitania. Kwas hialuronowy zawdzięcza swoje rewolucyjne działanie w tym aspekcie zdolnościom regenerującym i odbudowującym, a także nawadniającym śluzówkę i skórę. Kwas hialuronowy oddziałuje też na wzmożenie produkcji nowego kolagenu.

Zalety zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego

Szczególną zaletą zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest jego nieinwazyjność, bezpieczeństwo i natychmiastowy, długotrwały efekt. Poddając się zabiegowi panie nie są narażone na powstanie pooperacyjnych blizn, zredukowana jest także konieczność rekonwalescencji. Kwas hialuronowy to idealny sposób na rewitalizację miejsc intymnych po porodzie. Gwarantuje komfort zarówno psychiczny, jak i fizyczny. Po zabiegu zaobserwować można także znaczny wzrost satysfakcji seksualnej, redukcję defektów estetycznych oraz poprawę napięcia, elastyczności i jędrności tkanek.

Wskazania do zabiegu

Zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego to doskonała metoda na wiele dolegliwości okolic intymnych. Po porodzie działanie kwasu szczególnie zbawiennie wpływa na rozluźnienie i przebudowę blizn po nacięciu krocza, a także problem poszerzenia wejścia do pochwy i powiększenia światła pochwy czy atrofii. Dzięki zabiegowi możemy zniwelować wszelkie skutki rozciągnięcia śluzówki, również problem świądu, suchości, uczucia ściągania czy gorąca.

Scroll to Top