Leczenie łysienia plackowatego u dzieci

Łysienie plackowate u dzieci

Łysienie plackowate to choroba, która dotyczy zarówno dzieci, jak i dorosłych, jednak w większości przypadków pierwsze objawy pojawiają się w dzieciństwie lub w okresie dojrzewania. Nieznane są dokładne mechanizmy warunkujące ujawnienie się choroby, ale wśród przyczyny wymienia się czynniki psychogenne, autoimmunologiczne oraz genetyczne.

Objawem łysienia plackowatego jest przewlekła utrata włosów u dziecka w obrębie dobrze odgraniczonych ognisk na skórze głowy, a w niektórych postaciach choroby także w innych rejonach ciała. Najczęstsze lokalizacje zmian to okolica czołowo – ciemieniowa oraz okolica potyliczna (łysienie plackowate z tyłu głowy). Początki łysienia plackowatego zwykle wiążą się z obecnością niewielkich ognisk utraty włosów – z czasem ogniska te rozszerzają się.

W przypadku występowania łysienia plackowatego u dzieci w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na psychiczne samopoczucie dziecka.

Leczenie łysienia plackowatego u dzieci

Tak jak w przypadku osób dorosłych terapia jest uzależniona od konkretnego przypadku, spersonalizowana i dobierana indywidualnie , po wykonaniu dodatkowych badań laboratoryjnych, badań skóry i włosa.

Terapia przeprowadzana w naszej klinice jest bezpieczna i nie powoduje skutków ubocznych takich jak: zaburzenia koncentracji, stany zapalne skóry, świąd, pieczenie czy rumień.

W naszej klinice przywiązujemy ogromną wagę do komfortu psychicznego i poczucia bezpieczeństwa naszych małych Pacjentów.

Dlatego staramy się zminimalizować ich stres związany z chorobą jak i przeprowadzanymi zabiegami.

Uśmiech małego Pacjenta jest dla nas najważniejszy!

Scroll to Top