Lifting ciała

Odchudzanie KarboKlinika

Bezoperacyjny lifting ciała to nowy zabieg medycyny estetycznej wykorzystujący fale radiowe.

Podczas bezoperacyjnego liftingu fale wprowadzane są w skórę właściwą i w tkankę podskórną generując w niej ciepło i zmieniając strukturę kolagenu. Ten rodzaj bezoperacyjnego liftingu to  innowacja w Polsce ze względu na użycie końcówki zaopatrzonej w 25 mikroigieł. Dzięki ich budowie, zabieg jest znacznie skuteczniejszy i bezpieczniejszy. Na końcu każdej z mikroigieł generowany jest impuls, przez co urządzenie oddziałuje na skórę od wewnątrz i tym samym eliminuje blizny i oparzenia powstające przy użyciu tradycyjnej głowicy.

Natychmiastowym efektem głębokiego podgrzewania skóry właściwej jest rozszczepienie wiązań łączących włókna kolagenu. Proces ten skutkuje pobudzeniem fibroblastów, komórek odpowiedzialnych za syntezę kolagenu w skórze. Dochodzi do nasilonej syntezy nowych włókien kolagenu, proces ten jest odpowiedzialny za poprawę elastyczności i jędrności skóry, a także jej ogólnego wyglądu i jakości.

Głębokie podgrzewanie skóry właściwej i tkanki podskórnej z wykorzystaniem głowicy dwubiegunowej zaopatrzonej w 25 mikroigieł powoduje lokalny wzrost metabolizmu i zwiększenie krążenia krwi. Trójglicerydy i wolne kwasy tłuszczowe zostają uwolnione z komórek tłuszczowych (adipocytów) do strumienia krwi. Powoduje to obkurczenie komórek tłuszczowych i zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej na obszarze poddanym terapii. Toksyny i produkty przemiany materii zostają wchłonięte przez limfę i wydalone w moczem. Proces powoduje zmniejszenie objętości i poprawę funkcjonowania tkanki tłuszczowej, a także wzrost sprężystości skóry.

  • Zabieg trwa od 40 do 60 min. Intensywność zabiegu jest indywidualnie dobierana do skóry pacjenta. Zaleca się od 4 do 6 sesji.
  • Zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny oraz bardzo dobrze tolerowany przez wszystkich badanych pacjentów, którzy odczuwają jedynie lokalne ciepło.
  • Tuż po zabiegu widoczny jest rumień i niewielki obrzęk, który ustępuje po około 60 minutach. Możliwe są również ledwo widoczne ślady na bocznej powierzchni policzka zanikające w ciągu dnia.
  • Widoczne efekty bezpośrednio po  zabiegu to poprawa elastyczności i kolorytu skóry, redukcja zmarszczek i przebarwień, a także zmniejszenie cellulitu.

 

Zobacz cennik

Scroll to Top