Lifting twarzy

KarboKlinika - lifting twarzy - odmładzanie Szczecin - Scarlet RF - bezoperacyjny lifting twarzyBezoperacyjny lifting twarzy – Scarlet RF

Bezoperacyjny lifting twarzy to nowy zabieg medycyny estetycznej wykorzystujący frakcyjne fale radiowe. Podczas bezoperacyjnego liftingu fale wprowadzane są w skórę właściwą i w tkankę podskórną generując w niej ciepło i zmieniając strukturę kolagenu. Ten rodzaj bezoperacyjnego liftingu to innowacja w Polsce ze względu na użycie końcówki zaopatrzonej w 25 mikroigieł. Dzięki ich budowie, zabieg jest znacznie skuteczniejszy i bezpieczniejszy. Na końcu każdej z mikroigieł generowany jest impuls, przez co urządzenie oddziałuje na skórę od wewnątrz i tym samym zapobiega powstawaniu blizn i oparzeń powstających przy użyciu tradycyjnej głowicy.

Natychmiastowym efektem głębokiego podgrzewania skóry właściwej jest rozszczepienie wiązań łączących włókna kolagenu. Proces ten skutkuje pobudzeniem fibroblastów, komórek odpowiedzialnych za syntezę kolagenu w skórze. Dochodzi wówczas do nasilonej syntezy nowych włókien kolagenu. Proces ten jest odpowiedzialny za poprawę elastyczności i jędrności skóry, a także jej ogólnego wyglądu i jakości.

Głębokie podgrzewanie skóry właściwej i tkanki podskórnej z wykorzystaniem głowicy dwubiegunowej zaopatrzonej w 25 mikroigieł powoduje lokalny wzrost metabolizmu i zwiększenie krążenia krwi. Trójglicerydy i wolne kwasy tłuszczowe zostają uwolnione z komórek tłuszczowych (adypocytów) do strumienia krwi. Powoduje to obkurczenie komórek tłuszczowych i zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej na obszarze poddanym terapii. Toksyny i produkty przemiany materii zostają wchłonięte przez limfę i wydalone w moczem. Proces powoduje zmniejszenie objętości i poprawę funkcjonowania tkanki tłuszczowej, a także wzrost sprężystości skóry.

Charakterystyka zabiegu Scarlet Rf

 • Zabieg trwa 40-60 minut.
 • Intensywność zabiegu jest indywidualnie dobierana do skóry pacjenta.
 • Zaleca się  1 -2 sesje.
 • Lifting twarzy jest nieinwazyjny i bezbolesny oraz bardzo dobrze tolerowany przez wszystkich badanych pacjentów, którzy odczuwają jedynie lokalne ciepło.
 • Tuż po zabiegu widoczny jest rumień i niewielki obrzęk, który ustępuje po około 60 minutach. Możliwe są również ledwo widoczne ślady na bocznej powierzchni policzka zanikające w ciągu dnia.
 • Widoczne efekty bezpośrednio po zabiegu to poprawa elastyczności i kolorytu skóry, redukcja zmarszczek i przebarwień.

Kliniczne wyniki widoczne po miesiącu od końca leczenia pacjentów to:

 • poprawa odcienia skóry i zanik przebarwień (93%),
 • zmniejszenie porów twarzy (87%),
 • zanik drobnych zmarszczek (77%),
 • poprawa napięcia skóry twarzy (70%),
 • redukcja fałd wargowych (63%),
 • redukcja fałd nosowo-wargowych (57%).

 Zobacz jak wygląda zabieg

Efekty terapii Scarlet Rf

lifting twarzy miesiąc po zabiegu scarlet rf 4 liftin twarzy miesiąc po scarlet rf 2

lifting twarzy miesiąc po zabiegu scarlet rf 3 lifting twarzy miesiąc po zabiegu scarlet rf 1

Lifting wolumetryczny wykonany technologią Scarlet RF
Scroll to Top