Mezoterapia włosów

Mezoterapia to metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca chorobowe niewielkich dawek substancji leczniczych.

Polecana jest osobom mającym problemy z wypadaniem włosów o różnym podłożu i łysieniem z uwzględnieniem łysienia plackowatego. Przynosi nieocenione korzyści poprawy jakości włosów, zahamowania ich wypadania, pobudzenia mieszków i wzrostu nowych włosów.

Zabieg wykonuje się zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Zestaw leków dobierany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta, po przeprowadzeniu badań skóry głowy, włosów i badań krwi (badania parametrów krwi, badania genetyczne ).

Mezoterapia może także mieć charakter profilaktyczny, u pacjentów ze zdrowymi włosami, chcącymi poprawić ich jakość i przyspieszyć wzrost.

Sposób przeprowadzenia zabiegu:
Mezoterapia polega na ostrzykiwaniu skóry głowy substancjami pobudzającymi wzrost i hamującymi wypadanie włosów. Głównie są to witaminy i substancje silnie odżywiające, witaminy, aminokwasy i leki przeciwzapalne. Zabieg wykonywany jest na obszarze skóry owłosionej z pewnym marginesem, co oznacza iż mezoterapii poddawane są włosy zmienione oraz włosy zdrowe celem profilaktyki. Preparat podawany jest do skóry i mieszków włosowych w delikatnych wielokrotnych nakłuciach. Iniekcje wykonywane są strzykawką z bardzo cienką igłą co 0,5-1,5 cm lub specjalnym pistoletem do mezoterapii. Nakłucia są mało bolesne. Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, można zastosować znieczulenie miejscowe w sprayu bądź w kremie. Po zabiegu na skórze pozostają ślady w postaci małych punkcików – w zależności od rodzaju preparatu pacjent może umyć głowę w ten sam dzień, lub następnego dnia rano.
W zależności od zaleceń zabieg może być łączony z zabiegiem karboksyterapii podczas jednej wizyty, celem zwiększenia przyswojenia substancji podanych podczas zabiegu mezoterapii.

Możliwości podania metodą mezoterapii preparatów:

– osocza bogatopłytkowego (PRP)
– wiatmin, aminokwasów, leków
– karboksyterapii ( dwutlenek węgla )
– komórek macierzystych (stem cells)

Częstotliowść zabiegów:

– łysienie – seria zabiegów ustalana indywidualnie , zabiegi jako monoterapia i terapia łączona ( dokładny schemat zabiegów         ustalany po wykonaniu badań )
– profilaktyka – 2-3 zabiegi co 3-4 tygodnie

Przeciwwskazania:

– Ciąża
– Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
– Choroby nowotworowe
– Cukrzyca
– Alergia na składniki leku
– Stany zapalne skóry głowy, infekcje skórne
– Skutki uboczne:brak

Zaczerwienie skóry głowy po zabiegu i ślady po wkłuciach nie są skutkiem ubocznym. Mają charakter przejściowy i utrzymują się do kilku godzin .
Większość pacjentów po zabiegu wraca do codziennych czynności.

Scroll to Top