Odchudzanie

Odchudzanie jest procesem polegającym na zmniejszaniu masy ciała (do momentu osiągnięcia prawidłowej), która oprócz dobrego samopoczucia zapewnia optymalny stan zdrowia.

W ujęciu biologicznym, odchudzanie zmierza do poprawy trawienia, spalania nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej i tworzenia tkanki mięśniowej. Ponadto proces ten prowadzi do zmniejszenia zapotrzebowania na pokarmy i do ogólnych zmian w odżywianiu. W ujęciu psychologicznym odchudzanie wywołuje zadowolenie i samoakceptację. Podwyższeniu ulega poczucie atrakcyjności, samooceny, a co za tym idzie wiary w siebie i swoje możliwości.

Aby odchudzanie było bezpieczne i skuteczne powinno odbywać się pod ścisłą kontrolą specjalistyczną. W KarboKlinice do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, dobierając optymalny zestaw zabiegów i osobisty plan dietetyczny, oparty na racjonalnych zaleceniach żywieniowych opracowanych przez naszego dietetyka.

Technologie stosowane przez nas umożliwiają modelowanie sylwetki i redukcję centymetrów wybranych partii ciała: m.in.: brzucha, ud, bioder, pośladków. Dodatkowo poprawiają napięcie skóry, niwelują efekt ciężkich nóg i obrzęki poprzez usprawnienie przepływu limfy, a tym samym ułatwiają usuwanie toksyn z organizmu.

Odchudzanie w KarboKlinice to:

  • redukcja tkanki tłuszczowej w miejscach, w których trudno się jej pozbyć,
  • trwałe rezultaty widoczne już po pierwszym zabiegu,
  • krótki czas trwania zabiegu – od 0,5 h do 2 h,
  • bezbolesność zabiegów (ewentualne znieczulenie w postaci sprayu chłodzącego lub kremu),
  • brak rekonwalescencji oraz uszkodzeń tkanek, skóry i włókien nerwowych,
  • osiągnięcie efektów, jakie widoczne są po zabiegach chirurgicznych, poprzez skuteczne i nieoperacyjne technologie.

Metody odchudzania: