Redukcja tkanki tłuszczowej

Tkanka tłuszczowa pełni w naszym organizmie bardzo różnorodne i ważne funkcje. Stanowi podporę dla skóry, nadaje jej elastyczność, otacza i chroni narządy wewnętrzne przed urazami. Komórki tłuszczowe gromadzą nadmiar spożytej energii w postaci trójglicerydów. W miarę zapotrzebowania organizmu trójglicerydy są uwalniane i zużywane w procesach metabolicznych. Poza wymienionymi wcześniej funkcjami termoizolacyjną czy ochronną, tkanka tłuszczowa pełni rolę ważnego narządu wydzielania wewnętrznego. Tę funkcję tkanki tłuszczowej odkryto stosunkowo niedawno, jest ona ciągle badana. Z roku na rok dowiadujemy się o nowych, ciekawych badaniach nad rolą tkanki tłuszczowej w organizmie ludzkim.

Ilość tkanki tłuszczowej zależy, najprościej rzecz ujmując, od ilości spożywanych kalorii i aktywności fizycznej czyli od tzw bilansu energetycznego. Jest to czynnik, na który mamy wpływ przez odpowiednie odżywianie i modyfikację stylu życia. Należy jednak pamietać, że w metabolizmie tłuszczu bardzo wazną rolę odgrywają hormony- insulina (brzuch) i hormony płciowe, głównie estrogen (uda, pośladki, biodra). W przypadku kobiet tkanka tłuszczowa zgromadzona na biodrach, udach i pośladkach stanowi rezerwę energetyczna na czas ciąży i karmienia piersią. Dlatego podczas odchudzania, organizm stara się jak najbardziej chronić te partie ciała- tkanka tłuszczowa jest w tych miejscach bardzo oporna na spalanie tłuszczu.

Wraz z wiekiem spowolnieniu ulegają procesy przemiany materii ? zwiększanie się zawartości tkanki tłuszczowej głównie na brzuchu, jest naturalnym procesem, związanym z narastaniem insulinooporności.

Zabiegami medycznymi możemy likwidować miejscowo zgromadzoną nadmierna ilość tkanki tłuszczowej w obrębie:

– kończyn górnych
– fałdów na plecach (poniżej żeber)
– brzucha
– bioder, ?bryczesy?
– pośladków
– wewnętrznej strony ud
– wewnętrznej strony kolan
– podwójny podbródek/modelowanie konturu żuchwy
– bawoli kark

Polecane zabiegi:

  • Karboksyterapia Fenix – terapia ta osłabia komórki tłuszczowe urazem ciśnieniowym. Ponadto uszkodzenie i rozpuszczenie komórek tłuszczowych spowodowane jest działalnością kwasu węglowego, w który przekształca się w organizmie z dwutlenku węgla.
  • Lipoliza iniekcyjna  ? jest ona metodą miejscowego usuwania tkanki tłuszczowej. Terapia polega na wstrzyknięciu fosfatydylocholiny, która powoduje pękanie komórek tłuszczowych oraz uwolnienie tłuszczu do krwioobiegu, dalej do wątroby, gdzie ulegają rozkładowi. Metoda ta pozwala na usunięcie podwójnego podbródka, fałdów występujących w okolicy brzucha i ud, nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej na pośladkach, w okolicy karku czy pach.

Zobacz cennik

Scroll to Top