Usuwanie rozstępów

Odchudzanie Szczecin Karboklinika2Rozstępy to jeden z wielu problemów spędzających sen z powiek. Niestety nie mamy pełnej kontroli nad ich pojawieniem się. Główną przyczyną ich pojawienia się jest gwałtowny wzrost wagi lub jej spadek, czynniki genetyczne, ciąża lub zaburzenia hormonalne. To wszystko może skutkować powstaniem na skórze ud, pośladków, brzucha i piersi różowych pasm wrzecionowatych, które z czasem ulegają wybieleniu. Uściślając, pasma te to zerwane sieci włókien kolagenowych, w strukturze naszej skóry, które powodują, że skóra staje się wiotka, traci elastyczność i odpowiednią jędrność.

Fazy tworzenia się rozstępów:

Faza I (zapalna) ? w tym okresie rozstępy mają kolor czerwony, czerwono-winny lub czerwono-niebieski i są równolegle ułożone; rozstępów w tej fazie najłatwiej się pozbyć,
Faza II (zanikowa) ? rozstępy tracą swoje czerwone zabarwienie, rozjaśniają się i zmniejszają ? mówi się, że w tej fazie następuje pozorna regeneracja rozstępów; leczenie w tej fazie poprawia stan skóry, ale nie jest już możliwe całkowite pozbycie się rozstępów.

Metody usuwania rozstępów:

  • Scarlet RF System – Rozstępy powstają w dwóch etapach.Zapalne to nowe czyli łatwiejsze do usunięcia oraz zanikowe, które do tej pory były praktycznie nie do zlikwidowania. Zerwana tkanka zamiast się regenerować, zanika. Problem w likwidacji rozstępów polega na ich głębokim położeniu oraz bardzo małej ilości prawidłowej tkanki w nich zawartej. Po nakłuciu do 3,5 mm RF wysyła energię o bardzo dużej mocy głęboko w skórę i stymuluje powstawanie nowego kolagenu dokładnie tam gdzie, jest on potrzebny, czyli w rozstępie.Daje to bardzo silny bodziec termiczny i mechaniczny stymulujący fibroblasty.Włókna skręcają się i zagęszczają, powstają między nimi nowe wiązania. W ten sposób rozstępy na nowo zaczynając się zapełniać i w rezultacie zanikać. Do tej pory najbardziej popularnymi metodami leczenia rozstępów zapalnych były peelingi, mikrodermabrazja, mezoterapia i laser frakcyjny. Jednak żadna z nich nie daje tak spektakularnych efektów jak mikroigłowy system RF frakcyjnych jest jak dotąd najskuteczniejszą metodą w leczeniu.
  • Karboksyterapia Fenix – usuwanie rozstępów za sprawą działalności dwutlenku węgla podanego śródskórnie bezpośrednio w obszar na jakim się znajdują, zachodzi synteza kolagenu i elastyny. Poprawa wyglądu rozstępów spowodowana jest również wzmożonym przepływem krwi bogatej w tlen i substancje odżywcze. Eliminacja rozstępów tą metodą jest trwała.

rozstępy karboksyterapia Fenix

Przed i po 3 zabiegach karboksyterapii

po 4 zabiegach karboksyterapii Fenix i 1 zabieg łączony

Przed i po 4 zabiegach karboksyterapii i 1 zabiegu łączonym z PRP

Zobacz cennik

Scroll to Top