Depilacja laserowa

Depilacja laserowa: E-light El 1000 (IPL+RF)

KarboKlinika - depilacja laserowa - usuwanie owłosienia - laserowe usuwanie owłosienia - karboksyterapia - odmładzanie SzczecinTradycyjne metody usuwania włosów tj. golenie, wyrywanie pęsetą czy woskiem dają efekty tymczasowe. Do chwili obecnej jedynym zabiegiem w miarę trwale usuwającym włosy była elektroliza. Niestety jest to zabieg bolesny i czasochłonny. Blizny, przebarwienia, reakcje alergiczne i wrastanie włosów były częstymi powikłaniami po tym zabiegu.

Pragniemy zaprosić Państwa do korzystania z usług depilacji laserowej w naszym gabinecie, który oferuje zabiegi usuwania zbędnego owłosienia metodą najlepszą z dostępnych, w oparciu o zaawansowany technologicznie Laser E-Light EL 1000 (IPL+RF), który znajdują szerokie zastosowanie zarówno w medycynie estetycznej jak i kosmetologii.

Depilacja laserowa (fotoepilacja) jest idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na zadbanym wyglądzie, pragnących spełnić marzenie o gładkiej skórze! Pomożemy Państwu rozwiązać ten odwieczny problem estetyczny. Stanowi ona skuteczną metodę trwałego usuwania zbędnego owłosienia.

Dostępne na rynku medycznym systemy do depilacji oparte są na różnej technologii, a efekty ich działania znacząco się różnią. Zastosowanie lasera E-LIGHT łączącego  technologię IPL (Intensive Pulsed Light) oraz RF (Radio Frequency) daje gwarancję najwyższej jakości zabiegu depilacji laserowej, skuteczności, bezpieczeństwa oraz osiągnięcie oczekiwanego efektu po niewielkiej liczbie zabiegów.

Depilacja laserowa nie powoduje bólu, nie jest czasochłonna, a także jest niezastąpione dla osób, którym zależy na zadbanym wyglądzie oraz komforcie w postaci starannej i bezpiecznej metody depilacji.

Depilacja laserowa polega na uszkodzeniu macierzy włosa. Zniszczenie tej aktywnej strefy wzrostu włosa zapobiega jego regeneracji i odrastaniu. Uszkodzenie macierzy włosa następuje poprzez absorbcję energii światła laserowego przez melaninę ? barwnik włosa. W laserze diodowym wytwarzane jest światło podczerwone o długości fali 810 nm.  Takie spektrum promieniowania znajduje się w zakresie  pochłanianym przez melaninę. Energia wytwarzana przez laser jest absolutnie bezpieczna dla człowieka. Światło lasera działa powierzchniowo (do 2 mm wgłąb skóry), nie wpływając tym samym na funkcje organizmu. Niezwykle istotne znaczenie dla skutecznej depilacji laserowej ma cykliczny przebieg wzrostu włosa. Na pełen cykl składają się trzy fazy ? faza aktywnego wzrostu, tzw.  anagen, faza regresji, tzw.  katagen i faza spoczynkowa zwana telogenem. Promieniowanie laserowe powoduje trwałe uszkodzenie tylko włosów w fazie aktywnego wzrostu. Z tego względu zabiegi muszą być powtarzane minimum cztery razy.

 • Anagen – faza wzrostu, cebulka jest połączona z macierzą i odżywiana przez naczynia przylegające do mieszka, melanocyty produkują melaninę. Depilacja przeprowadzona w tej fazie jest najskuteczniejsza,
 • Katagen – faza przejściowa, włos uwalnia się z brodawki i wędruje do góry, melanocyty przestają produkować melaninę,
 • Telogen – faza spoczynku, włos martwieje i wypada, pod martwą macierzą rodzi się nowy włos.

W większości przypadków po czterech zabiegach następuje bardzo znacząca redukcja owłosienia (ok. 80% pacjentów potrzebuje między 4 a 6 zabiegów – zależnie od części ciała, rodzaju włosa, predyspozycji genetycznych, wieku itp.). Przy pierwszym zabiegu zostaje usunięte ok. 30% włosów, po serii zabiegów ok. 80% – 90% (przy ciemnych włosach). Pozostały procent to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, niewidoczne. U osób, które wykonywały wcześniej depilację woskiem, depilatorem mechanicznym, pęsetą itp., może zaistnieć konieczność przeprowadzenia  większej liczby zabiegów dla uzyskania zadowalających wyników, ponieważ włosy usuwane tymi metodami odrastają nierównomiernie i mniejsza ich ilość jest w fazie intensywnego wzrostu. Powyższe zalecenie może dotyczyć również jaśniejszych włosów lub osób z bardzo ciemną karnacją. Włosów rudych i siwych nie depiluje się tą metodą (brak melaniny we włosie).

Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską, która obejmuje wywiad, ocenę stanu i typu skóry oraz rodzaju włosa – od tych czynników uzależnione jest prawidłowe dobranie parametrów lasera. Osoby zakwalifikowane do zabiegu mają wykonaną próbę laserową.

Przeciwwskazania do zabiegu depilacyjnego:

 • ciąża,
 • opalenizna (również solarium- 5 tyg. oraz samoopalacze- 2 tyg.),
 • krem z retinolem (przestać używać na 4 tyg. przed zabiegiem),
 • leki światłouczulające, retinoidy,
 • zioła (dziurawiec, nagietek, figura 2- przestać używać na 2 tyg. przed zabiegiem),
 • depilacja woskiem i pęsetą (przestać używać 4 tygodnie przed zabiegiem),
 • skłonność do przebarwień,
 • bielactwo, łuszczyca,
 • peeling (przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem).

Opis postępowania przed zabiegiem:

 • pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską,
 • przed zabiegiem skóra nie powinna być golona przez około 3-4 dni.
 • nie wyrywać włosów minimum 4 (twarz) lub 6 tyg (inne miejsca) przed zabiegiem,
 • nie stosować kremów depilujących 1 ? 2 tygodnie przed zabiegiem.

Zasady postępowania po zabiegu depilacji laserowej:

 • nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, dezodorantów, itp.;
 • nie podrażniać skóry w okolicy zabiegu,
 • 2-3 razy dziennie stosować krem Alantan lub Bepanthen,
 • bezwzględnie chronić skórę przed słońcem kremem z filtrem SPF 50+ minimum przez 2 tygodnie.

Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na przeprowadzony zabieg. Może wystąpić zaczerwienie lub niewielkie podrażnienie i obrzęk okołomieszkowy, bardzo rzadko mogą wystąpić miejscowe przebarwienia lub odbarwienia, które ustępują po kilku dniach. Przy wyjątkowej nadwrażliwości mogą się utrzymywać do kilku tygodni.

Zobacz cennik

Scroll to Top