Karboklinika

PRZESZCZEP KOMÓREK MACIERZYSTYCH WŁOSA

Zabieg – PRZESZCZEP KOMÓREK MACIERZYSTYCH WŁOSA (MKW) jest autorską metodą, opracowaną na bazie 13 lat doświadczenia w pracy z pacjentami.

Procedura pobierania, segregacji i podawania komórek macierzystych jest absolutnie innowacyjną i najmniej inwazyjną metodą stymulacji mieszków włosowych. Rozwój metody MKW (transplantacji komórek macierzystych) uwzględniał szczególnie aspekt stymulacji wzrostu włosów oraz stymulacji mieszków włosowych, które widzimy na skórze głowy Pacjenta.

Przeszczep komórek macierzystych włosa MKW – jest to przeszczepienie pierwotnych komórek, które tworzą strukturę aparatu włosowego, i w tej podstawowej kwestii różni się od przeszczepu włosów – w którym cały aparat włosowy jest przenoszony w miejsce, które należy pokryć. Zabieg polega na precyzyjnym pobraniu komórek macierzystych włosów. Donorowe mieszki włosowe są wybierane na podstawie badania przeprowadzonego tuż przed zabiegiem. Po pobraniu tkanek, komórki macierzyste są kolejno wyodrębniane z pobranych mieszków włosowych, dzięki zastosowaniu specjalnej procedury charakteryzują się one 100% aktywnością i trwałością.

Z tych komórek kolejno przygotowuje się preparat do głębokiego wstrzyknięcia w skórę głowy.

Cała procedura polega na przygotowaniu autologicznego preparatu, który dla każdego pacjenta jest inny, unikalny i przede wszystkim absolutnie bezpieczny! Kolejnym krokiem jest podanie komórek macierzystych włosów MKW w obszar, który musi zostać poddany leczeniu. Metodę tę możemy porównać do mechanizmu klucz i zamek, ponieważ wprowadzamy komórki włosów do mieszków włosowych (które są zbudowane
z komórek macierzystych włosów). Tak, wprowadzenie ich do mieszków dotkniętych zmianami jest właściwym i najskuteczniejszym rozwiązaniem.

Przeszczep komórek macierzystych włosów wywoła niesamowity wyścig stymulacyjny
w tkankach wokół mieszków włosowych i w samym mieszku włosowym. Podczas transplantacji komórek MKW stosuję dobrze znaną metodę mezoterapii, w której przy użyciu cienkiej igły wstrzykuję roztwór komórkowy w określony obszar. Po zabiegu pacjent otrzymuje opatrunek i opuszcza klinikę z małym bandażem. Na pierwsze efekty transplantacji komórek czekamy około 4-8 tygodni. Ostateczny efekt leczenia osiągany jest po 6 miesiącach

Skontaktuj się z nami