Karboklinika

KONSULTACJA TRYCHOLOGICZNA

Pierwsza wizyta u trychologa to ważny krok w kierunku zdrowych i pięknych włosów. Dzięki szczegółowej analizie i profesjonalnej diagnozie, możliwe jest skuteczne leczenie i poprawa stanu włosów oraz skóry głowy. Konsultacja trychologiczna poprzedza każdy zabieg z dziedziny trychologii. Aby wizyta była jak najbardziej efektywna należy się do niej odpowiednio przygotować.

Przygotowanie do pierwszej konsultacji:
– Nie myj włosów przez co najmniej 24 godziny przed wizytą. Pozwoli to specjaliście ocenić naturalny stan skóry głowy, pracę gruczołów łojowych oraz ewentualne problemy, takie jak łupież, łojotok czy przesuszenie skóry. Świeżo umyte włosy mogą zafałszować obraz tych problemów.
– Unikaj suchych szamponów i szamponów przeciwłupieżowych, które wysuszają oraz zaburzają naturalny płaszcz lipidowy skóry głowy, pozostawiając osad. Zastosowanie ich może utrudnić dokładne badanie skóry głowy i włosów.
– Nie farbuj włosów tuż przed wizytą. Farba może zniekształcić obraz łodygi włosa, mieszków włosowych i skóry głowy. Jeśli planujesz farbowanie włosów, zrób to po wizycie lub co najmniej 14 dni wcześniej.

Badania niezbędne do konsultacji:
Pytanie czy i jakie badania krwi należy wykonać do konsultacji to najczęściej zadawane przez Pacjentów.

Podstawowa lista badań dla każdego Pacjenta obejmuje badania: morfologia, crp, Hdl, Ldl, glukoza, magnez, sód, potas, żelazo, ferrytyna, kortyzol.

Ta lista badań jest rozszerzana o badania, które są indywidualnie dobierane już podczas konsultacji, uwzględniając przebyte choroby, obecny stan zdrowia Pacjenta, objawy, oraz stosowane preparaty i zażywane suplementy.

Wychodząc naprzeciw naszym Pacjentom, dbając o Państwa komfort i mając na uwadze, iż każdy przypadek jest indywidualny i wymaga indywidualnego podejścia proponujemy naszym Pacjentom 2 możliwości przystąpienia do konsultacji :
1. Bez badań – Podczas konsultacji Pacjent otrzymuje kompletną listę potrzebnych badań, dzięki czemu unikają Państwo konieczności dwukrotnego odwiedzania laboratorium.
2. Z badaniami podstawowymi – które będą uzupełnione o badania dodatkowe.

Przebieg konsultacji:

1. Szczegółowy wywiad: Konsultacja rozpoczyna się od szerokiego wywiadu dotyczącego stanu zdrowia pacjenta. Przeprowadzana jest szczegółowa diagnostyka schorzenia, chorób współistniejących, zmian hormonalnych, stylu życia, chorób występujących w rodzinie, diety, stosowanych kosmetyków oraz historii problemów z włosami i skórą głowy.

2. Badanie Trichoskopem: Po przeprowadzeniu wywiadu specjalista przystępuje do badania trichoskopowego. Trichoskop to specjalny mikroskop z kamerą, który umożliwia powiększenie obrazu od 20 do nawet 200 razy. Dzięki temu możliwe jest dokładne przyjrzenie się skórze głowy, mieszków włosowych i strukturze włosów. To zaawansowane narzędzie pozwala na wykrycie problemów, które mogą być niewidoczne gołym okiem.

3. Ocena stanu skóry głowy i włosów: Na podstawie zebranych informacji oraz wyników badania trichoskopowego dokonuje się oceny stanu zdrowia włosów i skóry głowy. Trycholog może również wykonać badanie palpacyjne i wzrokowe, aby uzyskać pełniejszy obraz problemu.

4. Zlecenie specjalistycznych badań jest kluczowym elementem naszej diagnostyki, mającej na celu pełną i dokładną analizę zdrowia Pacjenta. Indywidualnie dopasowany profil badania obejmuje kompleksowe badania krwi oraz ewentualne skierowanie do innego specjalisty w przypadku potrzeby.

5. Zostaje opracowany indywidualny plan terapii uwzględniający wszystkie informacje z wywiadu medycznego, oczekiwania Pacjenta i jego historię leczenia. Dobór suplementacji doustnej (lub dożylnej), preparatów do stosowania zewnętrznego oraz preparatów do pielęgnacji skóry i głowy.

Po przeprowadzonej konsultacji nasza klinika zapewnia Państwu kompleksową opiekę, obejmującą następujące elementy:
– Lista badań diagnostycznych: Dobrana na podstawie szczegółowego wywiadu medycznego, która pomoże precyzyjnie zdiagnozować problem.
– Zalecenia: Indywidualne wskazówki dotyczące redukcji objawów oraz poprawy stanu zdrowia włosów i skóry głowy.
– Zalecenia dotyczące pielęgnacji: Profesjonalne porady odnośnie odpowiedniej pielęgnacji, dostosowane do specyficznych potrzeb Pacjenta.
– Wstępny indywidualny plan terapii: Opracowany na podstawie zebranych danych, zawierający propozycję skutecznych działań terapeutycznych.

Informujemy, że w naszej klinice oferujemy możliwość wykonania badań krwi (prosimy o wcześniejszą informację). Naszym celem jest zapewnienie Państwu najwyższej jakości i kompleksowego wsparcia w procesie leczenia oraz pielęgnacji włosów i skóry głowy. Dbając o komfort naszych Pacjentów, wprowadziliśmy dodatkowa usługę- bezpłatnej analizy wyników badań. Aby skorzystać z tej możliwości należy dostarczyć wyniki badań krwii w ciągu 14 dni od konsultacji (przesyłając je na nasz adres e-mail kontakt@karboklinia.pl). Dzięki czemu będą mogli Państwo uzyskać zalecenia dotyczące uzyskanych wyników bez konieczności odbywania drugiej wizyty.