Leczenie nadpotliwości

KarboKlinika - leczenie nadpotliwości - nadpotliwość - karboksyterapiaLeczenie nadpotliwości

  • Nadpotliwość to poważny problem i przede wszystkim, wielkie ograniczenie w życiu zawodowym oraz prywatnym. Według statystyk około 1% populacji boryka się z nadmierną potliwością. Jest ona spowodowana nadmierną aktywnością gruczołów potowych wydzielania zewnętrznego. Gruczoły te są zlokalizowane prawie na całej powierzchni ciała, a najwięcej znajduje się na dłoniach, stopach i pod pachami.

Metody leczenia nadpotliwości:

Trwałe:

  • Scarlet RF – metoda koagulacji frakcyjnej pozwala trwale zlikwidować gruczoły potowe w okolicach pach, co daje możliwość zlikwidowania pocenia. Zabieg polega na jednoczesnym mikronakłuwaniu i podgrzewaniu skóry za pomocą fal radiowych na różnych głębokościach skóry, z różną częstotliwością i powtórzeniami w przedziale od 0,5 do 3,5 mm. Każdy zabieg usuwa część gruczołów potowych, dlatego już po pierwszym zabiegu można zaobserwować znaczącą redukcję pocenia.

Doraźne:

  • Botoks – leczenie nadpotliwości przy użyciu toksyny botulinowej polega na zablokowaniu impulsu nerwowego docierającego do gruczołów potowych ekrynowych. W wyniku zablokowania przewodnictwa nerwowo-gruczołowego, gruczoł potowy nie jest pobudzany do produkcji potu i przestaje być wydzielany. Zabieg musi być powtarzany co 6-8 miesięcy.

Zobacz cennik


Scroll to Top