Mężczyzna

Medycyna estetyczna była tradycyjnie uważana za domenę kobiet, jednak ostatnio cieszy się coraz większą popularnością wśród mężczyzn.

Pielęgnacja męskiej twarzy nie ogranicza się już tylko do golenia i używania kosmetyków po goleniu.

Nowoczesny mężczyzna wie, że zadbany wygląd toruje drogę do sukcesu .

Współcześni mężczyźni coraz częściej zwracają uwagę na to, jak wyglądają. Proces starzenia się skóry u mężczyzn rozpoczyna się później niż u kobiet, jednak postępuje szybciej. Wychodząc na przeciw ich wymaganiom opracowaliśmy spersonalizowane zabiegi, które pozwolą zachować pewność siebie i atrakcyjny wygląd.

Zabiegi dla mężczyzn muszą być odpowiednio dostosowane do ich potrzeb, a kluczowa jest ich szybkość wykonania, wygoda i skuteczność.

Powody, dla których warto podkreślić męskie rysy twarzy:

– twarz o bardziej męskich rysach dodaje mężczyźnie elegancji sprawia, że wygląda on na osobę o silniejszej osobowości i większej pewności siebie

– mężczyznom zależy na naturalnym, atrakcyjnym wyglądzie, dlatego ważne jest dla nich zachowanie właściwych rysów twarzy.

 Męskie rysy twarzy, do których należy dążyć podczas wykonywania zabiegów to między innymi:

  • silnie zaznaczona linia żuchwy,
  • wydatna kość czołowa i podbródek,
  • wyraźnie zarysowane kości policzkowe
  • prosty nos

Czym uzyskujemy takie efekty?

Do zabiegów głównie stosuje się kwas hialuronowy i stymulatory tkankowe – o różnym stopniu stymulacji. Przy wyborze preparatu bierze się pod uwagę głębokość zmarszczek i grubość skóry.

Czym jest kwas hialuronowy?

Stanowi ważny składnik struktury skóry, odgrywający zasadniczą rolę w utrzymaniu jej odpowiedniego nawilżenia, elastyczności i objętości. Wraz z wiekiem i w zależności od indywidualnych predyspozycji ilość kwasu hialuronowego występującego fizjologicznie w skórze właściwej stopniowo się obniża, co powoduje utratę jędrności skóry i pojawienie się zmarszczek. Iniekcje kwasu hialuronowego w postaci żelu umożliwiają wypełnienie zarówno płytkich zmarszczek, jak i głębokich bruzd, a tym samym przywrócenie utraconej objętości w obrębie twarzy.

Dostępne zabiegi:

  • wypełnienie zmarszczek – okolice oka, ust, bruzdy nosowo-wargowe
  • przywrócenie wyrazistego konturu twarzy – uzupełnienie w obrębie kości policzkowych, podbródka oraz konturu twarzy. Twarz odzyskuje utraconą objętość i harmonijne proporcje odpowiadające za młody męski wygląd
  • korekta ust – z myślą o tej szczególnie wrażliwej części twarzy stosuje się dedykowany kwas hialuronowy do korekcji wąskich lub asymetrycznych ust.

Wykonanie zabiegu:

W trosce o komfort Pacjenta podczas zabiegu preparaty są stosowane z dodatkiem lidokainy – działającego miejscowo środka znieczulającego.

Po przeanalizowaniu indywidualnych potrzeb Pacjenta oraz jego cech anatomicznych lekarz opracowuje plan terapii.

 

Uzyskaj wygląd pełen charakteru!

Scroll to Top