Przeszczep brwi

Przeszczep brwi jest jedyną naturalną i trwałą metodą na uzupełnienie brwi oraz nadanie im oczekiwanej gęstości.

Uwarunkowania genetyczne, choroby oraz urazy powodują, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni coraz częściej zgłaszają się  z problemem zaniku brwi. Dzięki procedurze przeszczepu  Pacjenci mogą w szybki, bezbolesny i naturalny sposób zyskać piękne brwi.

Przeszczep brwi to zabieg chirurgiczny mający na celu trwałe przywrócenie owłosienia na łuku brwiowym. Do przeszczepu wybiera się włosy pobrane z tyłu głowy, z okolic karku. Zwykle pobiera się od 50 do 300 włosów, w zależności od pożądanej gęstości.

Wykonuje się nakłucia na łuku brwiowym pod odpowiednim kątem, by nadać właściwy kierunek odrostu nowych włosów. W tak przygotowane miejsca, wprowadza się przygotowane wcześniej grafty.

Zabiegowi przeszczepu brwi mogą poddać się osoby:

  • chcące poprawić estetykę i symetrię brwi oraz nadać im pełniejszy kształt
  • których włosy uległy przerzedzeniu, wypadnięciu lub od zawsze były bardzo cienkie
  • którym wskutek chorób, radioterapii czy chemioterapii trwale straciły brwi
  • mające blizny na łuku brwiowym, które chcą

 

Po zabiegu może utrzymywać się niewielka opuchlizna, która znika po około 2-3 dniach. Włosy zaczynają odrastać, zgodnie z ich naturalnym cyklem wzrostu po ok. 9 miesiącach. Na pełny efekt trzeba poczekać ok. 12 miesięcy. Zabieg ten na trwałe odbudowuje owłosienie brwi. Przeszczepione włosy wyglądają naturalnie i układają się identycznie jak pozostałe.

Scroll to Top