Przeszczep włosów metodą FUE

FUE (Follicular Unit Extraction) to najmniej inwazyjna i najnowsza metoda przeszczepu włosów.
FUE to najbardziej efektywna transplantacja włosów bez blizn i szwów.

Metoda ta jest przeznaczona dla kobiet i mężczyzn. Daje nieograniczone możliwości z uwagi na sposób uzyskiwania mieszków włosowych. W praktyce oznacza to,iż zabieg może być przeprowadzony na bardzo małej powierzchni ( pobranie od kliku do kilkudziesięciu graftów ) do uzupełnień i  rekonstrukcji włosów w liczbie do 3500 graftów.

Grafty pobrane metodą FUE pozyskuje się z okolicy potylicznej (tył głowy), a następnie przeszczepia do miejsc o zmniejszonej
ich gęstości (najczęściej szczyt głowy oraz zakola).

W czasie zabiegu pobierane są jednostki mieszkowo-włosowe za pomocą specjalnych narzędzi o minimalnej średnicy 0,8 mm.
Mieszki włosowe są następnie liczone, oceniane i przygotowywane do wszczepienia w okolice biorcze.

Zabieg odbywa się w jednym dniu i nie wyłącza pacjenta z codziennej aktywności. Nie wymaga specjalnego przygotowania chociaż niezbędne jest spełnienie kilku istotnych punktów: przed zabiegiem należy wykonać podstawowe badania krwi dotyczące ogólnego stanu zdrowia oraz krzepnięcia krwi. Na kilka dni przed zabiegiem nie należy przyjmować leków rozrzedzających krew (np. aspiryna), pić alkoholu, mocnej kawy oraz herbaty. W dni zabiegu wskazane jest zjedzenie śniadania oraz przyjęcie ewentualnych leków, które pacjent rutynowo zażywa.
Skóra głowy jest znieczulana miejscowo, dzięki temu pacjent może samodzielnie w dniu zabiegu wrócić do domu.

 

WSKAZANIA DO ZABIEGU:

Małe i duże ubytki owłosienia na skórze głowy.

Przerzedzenie włosów – kobiety i mężczyźni

Poprawa / korekta linii włosów – kobiety i mężczyźni

Korekta linii brwi

Zagęszczenie zarostu – mężczyźni

Blizny w okolicy owłosionej skóry głowy

 

PRZEBIEG ZABIEGU:

ETAP I  KONSULTACJA MEDYCZNA
Na samym początku należy ustalić przyczynę wypadania włosów i ocenić ryzyko postępu procesu. Podczas konsultacji oceniamy stan owłosienia pacjenta oraz proponujemy przebieg leczenia. Na podstawie oczekiwań i możliwości zostanie określona ilość potrzebnych graftów włosa oraz koszt zabiegu.

Podczas wizyty należy poinformować  o chorobach i zażywanych lekarstwach oraz witaminach oraz o planowanych innych zabiegach chirurgicznych.

ETAP II   PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU
Kiedy pacjent zdecyduje się na zabieg, kolejnym krokiem jest zlecenie badań  laboratoryjnych krwi, wykonywana jest dokumentacja fotograficzna.

ETAP III  ZABIEG
Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.
Zabieg rozpoczyna się od pobierania mieszków włosowych z tylnej i bocznej części głowy. Zespoły mieszkowe są pobierane pojedynczo za pomocą specjalnego urządzenia. Po pobraniu potrzebnej ilości mieszków włosowych następuje kolejny etap selekcji  graftów. Metoda FUE pozwala na identyfikacje i selekcje najlepszej jakości mieszków włosowych. Po tym etapie mieszki włosowe są wszczepiane w miejsce biorcze.

ETAP IV  GOJENIE
Po zabiegu pacjent dostaje szczegółowe instrukcje pozabiegowe wraz z wypisem. Każdy punkt jest omawiany, aby nie pozostawiać wątpliwości.

 

PRZEBIEG PROCESU GOJENIA:

Okres gojenia po zabiegu jest bardzo szybki. Okolica dawcza goi się  około 1 tygodnia. Po tym okresie strupki w miejscach po pobraniu włosów oddzielają się, a odrastające dookoła włosy pokrywają poddaną zabiegowi okolice.

Okolica biorcza goi się około 3-5 dni. W tym okresie należy zachować szczególne środki ostrożności by nie uszkodzić delikatnej okolicy.  Okolica biorcza powinna być regularnie nawilżana, powinnyśmy unikać pocierania miejsc po zabiegu. W tym okresie należy unikać wysiłku fizycznego, zajęć w których możliwe jest zabrudzenie i nadkażenie miejsc poddanych zabiegowi oraz noszenia obcisłych nakryć głowy. Przeszczepione włosy przechodzą w fazę telogenu i wypadają.
Nowe włosy odrastają po kilku miesiącach, a pełnym efektem zabiegu można się cieszyć po około 9 miesiącach.

 

 

 

Scroll to Top